Inloggen

Log in met je e-mail adres en wachtwoord om toegang te krijgen tot al onze lessen, oefeningen, het woordenboek, downloads en om je gegevens in te zien of te wijzigen.

Op dit moment is het helaas niet mogelijk een account aan te maken, wij nemen (voorlopig) geen nieuwe leden meer aan.

Laatste update: 24-04-2026

logo
Alle lessen

Les 27: Achtste rusten en korter

Nootje We hebben de hele, halve en kwart rust al geleerd. De volgende rust die we gaan bekijken is de achtste rust, die er weer anders uitziet, namelijk zo:
1
De achtste rust duurt even lang als een achtste noot. Achtste en zestiende rusten Weet je nog dat de achtste noot een vlaggetje aan de stok heeft, en dat elke kortere noot er nog een vlaggetje bij krijgt aan de stok? Bij achtste rusten en korter is dit net zo, alleen komt er geen extra vlaggetje bij, maar een extra bolletje. Een zestiende rust heeft dan twee bolletjes:
3
Een tweeëndertigste rust heeft drie bolletjes, enzovoort:
4

Voor de rusten geldt weer, net zoals bij de noten:

n=1+1
1=3+3
3=4+4